• Department Name – BBA (CA), B.Sc. (Comp.Sci.) & M.Sc. (Comp.Sci.)
  • Introduction – BBA (CA) course is started in 2008. BSc (Comp.Sci.) Course Started in 2014 Under Science Faculty M.Sc.(Comp.Sci.) Course Started in 2019 Under Science Faculty
  • Seats/Intake –
    • BBA (CA) – 80
    • BSc. (Computer Science) – 80
    • M.Sc. (Computer science) – 30
  • Teaching Staff Information – 

Name – Prof. Hakim Burhanoddin Akram
Designation – Ass. Prof.
Qualification – MCA (Mgmt)
Experience – 11 years

 

Name – Prof. Thorat Sarjerao Shantaram
Designation – Ass. Prof.
Qualification – MCA (Mgmt)
Experience – 10 Years

 

Name – Prof. Smt. Joshi N.P.
Designation – HOD, Asst. Professor
Qualification – M.Sc. (Comp. Sci.)
Experience – 9 years

 

Name – Prof. Smt. Sukale A. S.              
Designation – Assistant Professor
Qualification – M.Sc. (Comp.Sci.)
Experience – 5 years

 

Name – Prof. Smt. Gadhave P. R.
Designation – Assistant Professor
Qualification – M.C.A. (Commerce)
Experience – 4 years

 

Name – Prof. Smt. Tajane M. K.
Designation – Assistant Professor
Qualification – M.C.A. (Science)
Experience – 4 years

 

Name – Prof. Smt. Nighojkar P. K.
Designation – Assistant Professor
Qualification – B.E.(E&TC)
Experience – 3 years

 

Name – Prof. Smt. Shaikh A. M.
Designation – Assistant Professor
Qualification – M.C.A.(Commerce)
Experience – 3 years

Name – Prof. Smt. Kale S.S.
Designation – Ass. Prof.
Qualification – B.Tech.(Electronics)
Experience – 2 years

 

Name – Prof. Smt. Gagare A.S.
Designation – Ass. Prof.
Qualification – M.Sc.(Computer Science)
Experience – 2 Years

 

Name – Prof. Smt. Belkar S. H.
Designation – Assistant Professor
Qualification – M.Sc.(Math)
Experience – 1 years

 

Name – Prof. Smt. Waman A. P.
Designation – Assistant Professor
Qualification – M.Sc. (Math)
Experience – 1 years

 

Name – Prof. Smt. Joshi H. P.
Designation – Assistant Professor
Qualification – M.Com., M.P.M.
Experience – 1 years

 

Name – Abhang A. R.
Designation – Assistant Professor
Qualification – B.E.(Computer)
Experience – 6 Month

 

Name – Date V. V.
Designation – Assistant Professor
Qualification – M.Sc.(comp.Sci.)
Experience – 6 Month

 

Name – Shaikh N. H.
Designation – Assistant Professor
Qualification – M.Sc.(Comp.Sci.)
Experience – 6 Month

Non-Teaching

Sr.No. Name of Candidate Designation Educational Qualification Work Experience  (In Years)
1 Shri. Kurhade S.J. Peon B.com.,M.SC-IT 9
2 Shri.Jathar S.A. Lab Technician B.Sc.,JCHNP 5
3 Shri.Bhujbal M.A. Clerk M.Com,B.Ed. 4

Rankers

Year wise Rankers of Department from 2017 – 18  to 2018 – 19
Sr.No. Year of Passing Class Name of student Percentage
1 2017-18 T.Y.B.Sc.(Comp.Sci.) Walunj Shubham Sham 84%
TYBBA(CA) Metangale Nikita Balu 80.62%
2 2018-19 T.Y.B.Sc.(Comp.Sci.) Kanase Ishwari Sitaram 82.78%
TYBBA(CA) Mundhe Snehal Sharad 71.82%

BBA (CA) Year wise Rankers of Department from 2012-13 up to 2016-17

Sr.No. Year of Passing Class Name of student Percentage
1 2012-12 FYBBA(CA) Khutal Soniya Chimaji 82.16%
SYBBA(CA) Dumbre Mrigaja Suresh 80.75%
TYBBA(CA) Thube Dipali Dnyaneshwar 74.16%
FYMCA Kakade Sonal Vasant 73.85%
2 2013-14 FYBBA(CA) Nimse Poonam Ramdas 81.75%
SYBBA(CA) Bhujbal Dhanashri Rangnath 72.41%
TYBBA(CA) Dumbre Mrigaja Suresh 81.45%
FYMCA Shaikh Asiya Mohammadyusuf 81.12%
SYMCA Kakade Sonal Vasant 74.57%
3 2014-15 FYBBA(CA) Pawar Amol Ankush 79.41%
SYBBA(CA) Nimase Poonam Ramdas 72.08%
TYBBA(CA) Kutal Soniya Chimaji 72.41%
FYMCA Dumbre Supriya Anil 87.13%
SYMCA Shaikh Asiya MohammadYusuf 82.34%
TYMCA Kakade Sonal Vasant 75.77%
4 2015-16 FYBBA(CA) Metangale Nikita Balu 85.08%
SYBBA(CA) Sahane Sonali Devram 73.33%
TYBBA(CA) Nimse Poonam Ramdas 71.29%
FYMCA Khutal Soniya Chimaji 572 GPA
SYMCA Dumbre Supriya Anil 652 GPA
TYMCA Shaikh Asiya MohammadYusuf 582 GPA
5 2016-17 FYBBA(CA) Mundhe Snehal Sharad 83%
SYBBA(CA) Metangale Nikita Balu 76.83%
TYBBA(CA) Sahane Sonali Devram 73%
SYMCA Bhujbal Dhanashri Rangnath 8.860 CGPA
TYMCA Dumbre Supriya Anil 5.870 CGPA

Computer Science Ranker List

Sr.No. Year of Passing Class Name of student Percentage
1 2014-15 F.Y.B.Sc.(Comp.Sci.) Mimin Amreen Anwar 93%
2 2015-16 F.Y.B.Sc.(Comp.Sci.) Walunj Shubham Sham 94.46%
S.Y.B.Sc.(Comp.Sci.) Daule Kajal Arun 82.40%
3 2016-17 F.Y.B.Sc.(Comp.Sci.) Gadge Vaibhav Suresh 91.75%
S.Y.B.Sc.(Comp.Sci.) Walunj Shubham Sham 87%
T.Y.B.Sc.(Comp.Sci.) Daule Kajal Arun 63.46%

B.Sc. (Comp.Sci.)

 Scholarship Received From FOC (Friends of children) an NGO of Forbes Marshall Group Pune
Academic Year Sr.No. Name of Beneficiary Student Class(amount Received in Thousands) Grand Total(Amount Received in every year)
FYBSc(Comp.Sci.) SYBSc(Comp.Sci.) TYBSc(Comp.Sci.)
2015-16 1 Gunjal Pallavi Kailas 9000 63000
2 Kale Sarika sunil 7000
3 Khollam Kanchan Nandkumar 8000
4 Shaikh Karishma Salim 7000
5 Dhawade Shruti Chandrashekhar 7000
6 Dhokale Akshay Suresh 9000
7 Bhagwat Nikhil Dnyaneshwar 16000
2016-17 1 Zodage Payal Shahadev 6000 141300
2 Bhor Rupali Ramnath 7000
3 Durgude Kalyani Bhimaji 8000
4 Jadhav Priyanka Prakash 7000
5 Gunjal Pallavi Kailas 14500
6 Kale Sarika sunil 10000
7 Khollam Kanchan Nandkumar 11000
8 Shaikh Karishma Salim 13000
9 Dhawade Shruti Chandrashekhar 18000
10 Dhokale Akshay Suresh 13000
11 Bhagwat Nikhil Dnyaneshwar 16800
12 Pathan Imran Kalandar 8000
13 Gandal Akshay Dattatray 9000
2017-18 1 Tajane Ashwini Pandurang 8000 186000
2 Zodage Payal Shahadev 17100
3 Bhor Rupali Ramnath 19100
4 Durgude Kalyani Bhimaji 17100
5 Jadhav Priyanka Prakash 17100
6 Gunjal Pallavi Kailas 15200
7 Khollam Kanchan Nandkumar 5000
8 Shaikh Karishma Salim 13500
9 Dhawade Shruti Chandrashekhar 15000
10 Dhokale Akshay Suresh 17100
11 Bhagwat Nikhil Dnyaneshwar 17100
12 Pathan Imran Kalandar 7600
13 Gandal Akshay Dattatray 17100
2018-19 1 Shinde Akshada Shivaji 8000 120500
2 Tajane Ashwini Pandurang 12000
3 Purane Vaishali Madhukar 10500
4 Zodage Payal Shahadev 25000
5 Bhor Rupali Ramnath 25000
6 Durgude Kalyani Bhimaji 25000
7 Jadhav Priyanka Prakash 15000
Grand Total(Amount Received) 107000 206200 197600 510800

BBA (CA)

 BBA(CA) Scholarship Destribution Chart
Academic Year Sr.No. Name of Beneficiary Student Class(amount Received in Thousands) Grand Total(Amount Received in year)
FYBCA SYBCA TYBCA
2013-14 1 Nimse Punam Ramdas 5000/- 5000
2014-15 1 Nimse Punam Ramdas 18000/- 18000
2015-16 1 Nimse Punam Ramdas 7000/- 31000
2 Kalekar Pragati Balasaheb 7000/-
3 Jadhav Aniket Laxman 8000/-
4 Shinde Amit Machhindra 9000/-
2016-17 1 Shinde Kavita Suresh 8000/- 70000
2 Wakale Snehal Vishwanath 9000/-
3 Kalekar Pragati Balasaheb 17500/-
4 Jadhav Aniket Laxman 20000/-
5 Shinde Amit Machhindra 15500/-
2017-18 1 Shinde Kavita Suresh 19800/- 96200
2 Wakale Snehal Vishwanath 19800/-
3 Kalekar Pragati Balasaheb 17600/-
4 Jadhav Aniket Laxman 25000/-
5 Shinde Amit Machhindra 14000/-
2018-19 1 Shinde Kavita Suresh 14000 26500
2 Wakale Snehal Vishwanath 12500
Grand Total(Amount Received) 46000 110600 90100 2,46,700
  • in the academic year-2017-18 BBA(CA) and B.Sc.(computer Science)Department has organized 10 Days Workshops on “Conversational English Skills” under the self Financial course dated from 15 Jan.2018 to 29 Jan 2018.in this workshop total 59 students were participated
  • in Academic Year 2017-18,Our Department Organized a one day Workshop on “Interview Techniques” on 01/02/2018 delivered by Dr.Satish Ubale ( Director,Matrix School of Business Management studies, Pune)
  • in January 2018 Since Technologies Pune has Conducted a Placement Drive for TYBBA(CA) and TYBSc(comp.Sci.)students,in which Two students got placement in the companyi)Walunj Shubham Sham(TYBSc(Comp.Sci.)

    ii)Phawade PrasadShivdatta(TYBSc(Comp.Sci.)

  • in the academic year-2019-20 BBA(CA) and B.Sc.(computer Science)Department has organized 05 Days Workshops on “Upskilling Communication” under the self Financial course dated from 9 Dec.2019 to 13 Dec.2019.in this workshop total 55 students were participated
  • Seminar Competition
  • Poster Competition
  • Group discussion
  • Project Competition
  • Aptitude Competition
  • Quiz Competition
  • Study Tour

Alumni List

Alumni Association Record-2012-13(TYBCA)
sr.no. Name of Student Contact Number Email_ID Designation (if Employeed) Name and Address of Organization Where Employeed
1 Metangale Vikram Tabaji 9975575105 vikrammetangale1992@gmail.com Senior System Engineer Infosys Sez-2(Pune)
2 Auti Sushant Gangadhar 9960426939 sushantauti@gmail.com Quality Assurance and Production Manager Capegemini Pune
3 Nimase Avinash Santosh 9766622703 avinashnimse777@gmail.com Technical Process Executive Infosys Sez-2(Pune)
4 Neharkar Vishal Baburao 9766208554 naharkarvishal7@gmail.com CSO-Logistics perstorp chemicals(Pune)
5 Pabale Arun Balasaheb 8888619718 arunpabale007@gmail.com SAS Developer WNS Solutions Pvt.Ltd.(Pune)
6 Shinde Ganesh Ramesh 8652212225 shindeg@gmail.com Senior Executive Operator Frumar Marketing Pvt.Ltd.(Hyderabad)
7 Dongare Rupesh Ravindra 9860574058 rupesh.dongare@mphasis.com sr. s/w Engineer Mphasis Technology,Pune
8 Abhang Rupali Namdev 9860840271 rupali311292@gmail.com Technical Specialist InfosysPhase-2 Pune
9 Neharkar Vijay Vasant 8600813612 vijayvneharkar@gmail.com Database Administrator Gitanjali Pvt.Ltd.,Airoli(Mumbai)
10 Abhang Rohidas Ramesh 9860866553 rohidas.abhang@mestechservices.com System Admin mestech services pvt.ltd.,Balewadi(Pune)
11 Auti Sachin Avinash 9890097310 sachinaauti@gmail.com Informatica ETlL Developer genus IT Solutions Pvt.Ltd.
12 Gopale Sampat Vishal 9011757174 vishalgopale626@gmail.com .Net Developer DYPatil Hospital,Pimpari(Pune)
13 Bhosale Aniket Yakub 9511634152 bhasaleaniket00@gmail.com technical support executive Access Health care hinjewadi,Pune
14 Dumbre Prashant Ravindra 9561959133 prashantdumbre007@gmail.com SAS Developer Techmahindra Phase-3 Pune

Alumni List

Alumni Association Record-2014(TYBCA)
sr.no. Name of Student Contact Number Email_ID Designation (if Employeed) Name and Address of Organization Where Employeed
1 Dumbre Mrigaja Suresh 9766692044 dumbremrigaja@gmail.com S/W Developer Cummins india Ltd.

Alumni List

Alumni Association Record-2015(TYBCA)
sr.no. Name of Student Contact Number Email_ID Designation (if Employeed) Name and Address of Organization Where Employeed
1 Vaidya Shweta Sadashiv 8600811382 shwetavaidya94@gmail.com HR Recruiter Novho Careeres Pvt.Ltd.,shop no-111,opp to konark vihar,near to rajaram co-operative bank vyapar sankul,pune43
2 Bhujbal sujit bhau 9623700700 jit9679@gmail.com Branch Manager Wasantrao Naik Nagri Sahkari Patsanstha,Sakur Mandave,Tal-Sangamner,Dist-Ahemadnagar
3 Gunjal Bhavesh Namdev 7387635913 bhaveshgunjal12@gmail.com Billing And credit control Officer jet Fleet Pvt.Ltd. Unit number-4,ground floor,indo sai gaon,moral naka,andheri-kurla road,Andheri(E)
4 Galande Kumar Natha 8554080593 kumarngalande@gmail.com junior assiciate seshasai eform pvt.ltd.,8 floor,casa blanca CBD Belapur
5 Gayakar Akshay Ramdas 8956575930 akshugaykar@gmail.com data Analyst Expert Solution Pvt.Ltd.,B-301,shyam prestige,Kokane Chawk,Pimpale saudagar,Pune-411027
6 Warule Kajal Sanjay 878817393 warule.kajal@gmail.com Bank Assurance officer Reliance life insurance co.ltd.,ICC thread tower,A-Wing,105-first floor,senapati Bapat Road,Shivaji Nagar,Pune-411016

Alumni List

Alumni Association Record-2015(MCA)
sr.no. Name of Student Contact Number Email_ID Designation (if Employeed) Name and Address of Organization Where Employeed
1 Gadhave Paurnima Ramdas 9860157117 paurnimagadhave03@gmail.com Asst.Professor BBA(Comp.Appli.),Hon.B.J.  College,Ale
2 Kakade Sonal Vasant 8600280556 kakdesonal@gmail.com Primary Teacher J.V.Patil International School,Alephata
3 Vaidya Vrushali Sadashiv 9082536381 vrushalivaidya6@gmail.com web Developer perspectiwitty,204-A Wing,Shri Ambika Darshan ,khalai villege,premier road,vidyavihar,west(Mumbai)400086
4 Gandhi Poonam 9890070402 poonamgandhi12@gmail.com

Alumni List

Alumni Association Record-2016(TYBCA)
sr.no. Name of Student Contact Number Email_ID Designation (if Employeed) Name and Address of Organization Where Employeed
1 Nimse Punam Ramdas 9168742045 poonamnimse2@gmail.com web developer at 99 synergy 99 synergy,office number-9,raj towers,kothrud
2 Gadhave Sonali Kiran 9730162932 gadhavesonali283@gmail.com Accountant Gayatri services,sr.no-1/1 A-19,lane no-1,laxmi nagar,pimpale gurav,pune
3 Abhang Reshma Namdeo 7028131292 abhangreshma29@gmail.com Technical Process Executive Infosys Limited,Hinjewadi(Pune)
4 Hadawale Rahul Balu 9561807020 rahul.3011265@gmail.com Relationship Officer Axis Bank Limited,Hariniwas Circle,Thane(West),Mumbai
5  Ghadge Jayesh Jayaram 9309859500 jayesh.ghadge@vivopune.co.in Sales Promotor VIVO India private limited(PCMC),Pune
6 Kute Vishal Sadanand 8600466467 vishkute4@gmail.com Sales Officer-CASA Axis Bank Limited,Kothrud
7 Auti Rajendra Shantaram 7758005545 rajiauti4099@gmail.com Computer Teacher Agasti Foundation,Pimpari(Pune)
8 Bangar Maya Vilas 9822682472 mayabangar2512@gmail.com Data Analyst Samarth Softtech Pvt.Ltd.(Rajuri)
9 Thorat Renuka Vishwanath 9503158275 renukathorat96@gmail.com Sales Executive SNS Sales Corporation,Bhosari

Alumni List

Alumni Association Record-2016(TYBCA)
sr.no. Name of Student Contact Number Email_ID Designation (if Employeed) Name and Address of Organization Where Employeed
1 Nimse Punam Ramdas 9168742045 poonamnimse2@gmail.com web developer at 99 synergy 99 synergy,office number-9,raj towers,kothrud
2 Gadhave Sonali Kiran 9730162932 gadhavesonali283@gmail.com Accountant Gayatri services,sr.no-1/1 A-19,lane no-1,laxmi nagar,pimpale gurav,pune
3 Abhang Reshma Namdeo 7028131292 abhangreshma29@gmail.com Technical Process Executive Infosys Limited,Hinjewadi(Pune)
4 Hadawale Rahul Balu 9561807020 rahul.3011265@gmail.com Relationship Officer Axis Bank Limited,Hariniwas Circle,Thane(West),Mumbai
5  Ghadge Jayesh Jayaram 9309859500 jayesh.ghadge@vivopune.co.in Sales Promotor VIVO India private limited(PCMC),Pune
6 Kute Vishal Sadanand 8600466467 vishkute4@gmail.com Sales Officer-CASA Axis Bank Limited,Kothrud
7 Auti Rajendra Shantaram 7758005545 rajiauti4099@gmail.com Computer Teacher Agasti Foundation,Pimpari(Pune)
8 Bangar Maya Vilas 9822682472 mayabangar2512@gmail.com Data Analyst Samarth Softtech Pvt.Ltd.(Rajuri)
9 Thorat Renuka Vishwanath 9503158275 renukathorat96@gmail.com Sales Executive SNS Sales Corporation,Bhosari

Alumni List

Alumni Association Record-2016(MCA)
sr.no. Name of Student Contact Number Email_ID Designation (if Employeed) Name and Address of Organization Where Employeed
1 Thikekar Swapnil Dattatray 9518725698 thikekar.swapnil@gmail.com Junior Developer TDB Technology and Solutions Pvt.Ltd.(Pune)
2 Auti Vishal Gangadhar 7709963291 autivishal77@gmail.com IT Teacher Samarth Polytechnich Belhe
3 Kadam Swapnali Shiwaji 9860915869 kadamswapnali@gmail.com ICT Teacher Vidya vikas mandir,Rajuri
4 Thorat Priya 9172165416 priyathorat1991@gmail.com
5 shaikh Ashiya Mo.Yusuf 9096378890 asiyachaugule@gmail.com Asst.Professor BBA(Comp.Appli.),Hon.B.J.  College,Ale
6 Kurhade Samrat Sanjay 8600612344 samratkurhade14@gmail.com self employeed(Owner) moraya Glass sliding ,Moraya Steel Art(Alephata)

Alumni List

Alumni Association Record-2017(TYBCA)
sr.no. Name of Student Contact Number Email_ID Designation (if Employeed) Name and Address of Organization Where Employeed
1 Sahane Sonali Devram 7743933893 sahanesonali0045@gmail.com Data Analyst And Trainer Samarth Softtech Pvt.Limited,Rajuri
2 Bhujbal Sandesh Devram 8796364685 sandeshbhujbal143@gmail.com Trainer Firnfirst global skiller Pvt.Ltd.,Shirur(Dist-ahemad nagar)/Belhe
3 Shinde Yuvraj Pandurang 8308919267 yuvrajshinde727@gmail.com Trainer Firnfirst global skiller Pvt.Ltd.,Shirur(Dist-ahemad nagar)/Belhe

Alumni List

Alumni Association Record 2017(TYBCS)
sr.no. Name of Student Contact Number Email_ID Designation (if Employeed) Name and Address of Organization Where Employeed
1 Bhagwat Akshay Bhausaheb 9922323855 akshaybhagwat251@gmail.com Software Tester at Ideas to Impact Innhovations Private limited Teeth Technospace ,ground Floor4/5/6 pune mumbai highway behind mercedes showroom,baner ,pune 411045
2 Gandhi Shubham Ashoklal 9922373779 shubhamgandhi47@gmail.com Purchase and sales executive officer and owner-Navkar Motors and Gowardhan Provision Stores At/post-Alephata,Tal-junner,Dist-Pune(412411)
3 Tangadkar Ujwala Dinkar 8308456685 ujatangadkar09608@gmail.com CSR-Customer Support executive Pune
4 Shaikh Nyajmin Hanif 9762921768 shaikhnyajmin@gmail.com Asst.Professor Hon.B.J.College,Ale

Alumni List

Alumni Association Record 2018(TYBCS)
sr.no. Name of Student Contact Number Email_ID Designation (if Employeed) Name and Address of Organization Where Employeed
1 Walunj Shubham Sham 7038105680 shubhamwalunj clerk VIPER B.Pharmacy college,Ale
2 Dhawade Shruti Chandrashekhar 9834231500 dhawadeshruti@gmail.com software developer Pune

Alumni List

Bsc Computer Science (Passout Batch) 2018-2019
Sr.No. Name Further Education Name Of College
1 Atkari Sneha Laxman M.Sc(Computer Science) Hon.B.J.College,Ale
2 Date Sandesh Thakaji M.Sc(Computer Science) Hon.B.J.College,Ale
3 Atkari Rupali Savleram M.Sc(Computer Science) Hon.B.J.College,Ale
4 Gadge Pooja Jalinder M.Sc(Computer Science) Hon.B.J.College,Ale
5 Dawkhar Ketan Dattatray M.Sc(Computer Science) Hon.B.J.College,Ale
6 Patade Sneha Balasaheb M.Sc(Computer Science) Hon.B.J.College,Ale
7 Sabale Manisha M.Sc(Computer Science) Hon.B.J.College,Ale
8 Hadawale Sayali Suresh M.Sc(Computer Science) Hon.B.J.College,Ale
9 Kale Shrutika Ramdas M.Sc(Computer Science) Hon.B.J.College,Ale
10 Gadge Vaibhav Suresh M.Sc(Computer Science) Hon.B.J.College,Ale
11 Daule Kajal Arjun M.Sc(Computer Science) Hon.B.J.College,Ale
12 Phapale Renuka Sopan M.Sc(Computer Science) Hon.B.J.College,Ale
13 Hulawale Prajakta Kisan M.Sc(Computer Science) Hon.B.J.College,Ale
14 Dere Akshay Mahadev M.Sc(Computer Science) Hon.B.J.College,Ale
15 Kanase Ishawari Suresh M.Sc(Computer Science) Hon.B.J.College,Ale
16 Nighojkar Pranjali Krishnakant M.Sc(Computer Science) Furguson College,Pune
17 Khandagale Sayali Suresh M.Sc(Computer Science) Indira College,Wakad
18 Aher Samiksha M.Sc(Computer Science) Indira College,Wakad
19 Wakale Pooja Kailas M.Sc(Computer Science) Arihant College,Pune Camp

Alumni List

BBA(CA) (Passout Batch) 2018-2019
Sr.No. Name Further Education Name Of College
1 Suryawanshi Jayesh Rajendra M.B.A SIBMT College Pune
2 Hande Rushikesh Dattatray MCA Indira College,Pune
3 Bamhane Mukta MBA Samarth Institute,Belhe
4 Kalekar Prachiti MBA Samarth Institute,Belhe
5 Ahinave Pooja MBA Sharadchardra College And Management Institute,Otur